خدمات مالی

دریافت طیف وسیعی از خدمات متمایز مالی از خدمات تخصصی مالی شرکت‌ها تا انواع سامانه‌های معاملاتی اختصاصی

خدمات مالی

دریافت طیف وسیعی از خدمات متمایز مالی از خدمات تخصصی مالی شرکت‌ها تا انواع سامانه‌های معاملاتی اختصاصی

خدمات دانایان به حوزه‌ی مدیریت دارایی، تأمین مالی و آموزش‌وپژوهش محدود نمی‌شود. جدا از این حوزه‌ها، هر خدمتی که در حوزه‌ی مالی انتظار دارید، در بخش خدمات مالی دانایان به افراد و کسب‌وکارها ارائه می‌شود. اشخاص حقیقی می‌توانند با مراجعه به پلتفرم انجام معاملاتِ بازار سرمایه و مشاوره‌ي اختصاصی سرمایه‌گذاری یا با رجوع به پلتفرم انجام معاملات در بازار رمزارزها و خرید انواع محصولات بیمه‌ی زندگی از خدمات مالی گروه دانایان برخوردار شوند. در جهت توسعه‌ی فعالیت‌ها، مشتریان حقوقی نیز علاوه بر خدمات عرضه‌شده به مشتریان حقیقی، می‌توانند از آن خدمات اختصاصی بهره‌برداری کنند که دانایان اختصاصاً به کسب‌وکار‌ها ارائه می‌دهد. خدماتی همچون ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها، تجدیدساختار مالی، تعهد پذیره‌نویسی، تهیه‌ی گزارش‌های مالی ویژه و …. . ارائه‌ی یکپارچه‌ی خدمات مالی در دانایان این مزیت را برای مشتریان به همراه خواهد آورد که با دریافت خدماتِ درکنارهم، امکان هم‌افزایی خواهند داشت. هر یک از خدماتِ مالی دانایان از طریق شرکت‌ تخصصی مربوطه در زیرمجموعه‌ی گروه مالی دانایان ارائه‌ می‌شود؛ هر یک از این شرکت‌های زیرمجموعه مجوزهای لازم را از نهاد ناظر مربوطه اخذ کرده‌اند و نیروی انسانی متخصص مختص به کار خود را در اختیار دارند.

کارگزاری

گروه مالی دانایان با هدف ایجاد بستری جهت انجام معاملاتی امن و پرسرعت در بازار سرمایه، شرکت کارگزاری دانایان را در سال ۱۳۸۳ از مالکان قبلی آن خریداری کرد. این خدمت از گروه دانایان با OMS جدید و اختصاصی خود (دانایان تریدر)، با توسعه‌ی خدمات ارائه‌ی اطلاعات تحلیلی به مشتریان، با تسویه‌ی آنی، با اعطای اعتبارات، با ورود به کارگزاری معاملات ابزارهای مشتقه، با عمق‌دادن به فعالیت کالایی، با تسهیل دسترسی مشتریان به سایر محصولات گروه مالی از طریق حساب‌ کارگزاری، و … گام‌های مهمی جهت گسترش خدمات خود و جذب مشتریان جدید برداشته است. با استفاده از خدمات کارگزاری دانایان، معاملات تمام اوراق بهادار موجود در بازار سرمایه، از سهام و اوراق مبتنی بر کالا و انرژی گرفته تا اوراق درآمد ثابت و گواهی انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به ساده‌ترین شکل و سریع‌ترین زمان ممکن برای شما امکان‌پذیر خواهد بود. کارگزاری، دسترسی به ابزارهای موجود در بازار سرمایه و تمامی دیگر ابزار مالی را برای شما میسر خواهد کرد. به‌علاوه، امکان دریافت جوایزی همچون اعتبارات معامله‌ در بازار سرمایه و تخفیف از کارمزد معاملات متناسب با فعالیت‌های شما در کارگزاری، از مجرای باشگاه مشتریان فراهم خواهد بود.

صرافی

خدمات حوزه‌ی ارزی در گروه مالی دانایان در شرکت صرافی دانایان ارائه می‌گردد که شریک معتمد شما در تبادلات پولی است. این شرکت در سال ۱۳۹۷ با اخذ مجوز از بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز نمود. دانایان بر اهمیت تراکنش‌های مالی کارآمد، امن و قابل‌اعتماد در شرایط امروز کشور واقف است، و به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه‌ی تبادل پول، به ارائه‌ی مجموعه‌ای جامع از خدمات به مشتریان خود متعهد است تا نیازهای تبادل ارز آن‌ها را با لحاظ و رعایت مقررات و محدودیت‌های جاری کشور برآورده سازد. صرافی دانایان طیف کاملی از خدمات ارزی را بـه مشتریان خود ارائه می‌کند: خریـد و فروش ارز در کلیه‌ی سامانه‌های مـورد تأیید بانک مرکزی (سنا و نیما)، خرید و فروش اسکناسِ کلیه‌ی ارزهای معتبر و رایج، صدور حواله به اقصی نقاط دنیا با استفاده از شبکه‌ی بانک‌ها و صرافی‌های معتبر بین‌المللی، خرید و فروش مسکوکات طلا و همچنین ارائه‌ی سایر خدمات ارزی به بازرگانان و فعالان اقتصادی، از جمله خدمات صرافی دانایان است. نقش‌ اصلی صرافی دانایان ارائه‌ی خدمات مناسب ارزی؛ یعنی نرخ‌های رقابتی، تراکنش‌های فوری، تراکنش‌های امن، و مشاوره تخصصی است. صرافی دانایان خدمات ارزی مسافری را نیز در چارچوب مقررات جاری کشور عرضه می‌کند. صرافی دانایان نامی معتبر در صنعت تبادل پول است که به تأمین رضایت مشتری و طرف اعتمادبودن وی متعهد است. استفاده از دانش و تجربه‌ی مجموعه‌ی دانایان و همچنین روش‌های ساختاریافته‌ی مدیریت و پوشش ریسـک موجب شده است تا صرافی دانایان مشاور امین و به‌هنگام برای بسیاری از بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی باشد.

مشاوره‌ی‌ سرمایه‌گذاری اختصاصی

تمام افراد و بنگاه‌ها، متناسب با اهداف، میزان ریسک‌پذیری، افق سرمایه‌گذاری و انتظارات خود، به راه‌حلی اختصاصی برای سرمایه‌گذاری‌های‌شان نیاز دارند. در این خدمت گروه دانایان، پس از ارزیابی و شناخت شما یا کسب‌وکار‌تان، به شما مشاوره‌ای اختصاصی ارائه خواهد شد که در نهایت به راه‌حل‌هایی متناسب با خصوصیاتتان برای سرمایه‌گذاری منابع خود دست یابید. با توجه به تحولات سریع بازار در دنیای امروز، تصمیم‌گیری‌های آگاهانه در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری برای موفقیت و پایداری کسب‌وکار شما از اهمیت بسیاری برخوردار است. در گروه مالی دانایان ما به ارائه مشاوره‌های تخصصی سرمایه‌گذاری متناسب با اهداف و چالش‌های منحصر به فرد کسب‌وکار شما می‌پردازیم. تیم متخصص ما با استفاده از تحقیقات پیشرفته، بینش‌های صنعتی خود و تجربیات گسترده، شما را در پیچیدگی‌های برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری راهنمایی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که زندگی مادی و کسب‌وکار شما نه تنها بقا دارد، بلکه شکوفا می‌شود. تمام افراد و بنگاه‌ها، متناسب با اهداف، میزان ریسک‌پذیری، افق سرمایه‌گذاری و انتظارات خود، به راه‌حل‌های اختصاصی برای سرمایه‌گذاری‌هایشان نیاز دارند. در فرایند ارائه‌ی این خدمت، گروه دانایان پس از ارزیابی و شناخت شخص شما یا کسب‌وکار‌تان، به شما مشاوره‌ی اختصاصی ارائه خواهد داد که در نهایت به راه‌حل‌هایی متناسب برای سرمایه‌گذاری منابع خود دست یابید که با خصوصیات و خواست‌های شما منطبق است. ما درک می‌کنیم که هر کسب‌وکاری با اهداف، درجه‌ی تحمل ریسک و موقعیت‌های بازاری خاص خود منحصر به فرد است. به همین دلیل، رویکرد ما با تمرکز بر توسعه‌ی برنامه‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک که عملکرد مالی و مزیت رقابتی شما را بهینه‌ می‌کند، تا حد زیادی شخصی‌سازی¬شده است. فارغ از این‌که به دنبال گسترش، تنوع‌بخشی یا تقویت سلامت مالی کسب‌وکارتان باشید، مشاوره‌های تخصصی ما به گونه‌ای طراحی شده‌ تا نتایج قابل اندازه‌گیری ارائه دهند. آنچه دانایان را در این بخش متمایز می‌کند، شناخت کامل بازارها و طبقات دارایی و تسلط بر اصول و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری است. گروه به واسطه‌ي شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دانایان که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند، قادر است در این حوزه بسیار مؤثر باشد. در این بخش، حضور فعال گروه مالی دانایان در بخش واقعی اقتصاد، مزیتی اساسی برای ما محسوب می‌شود، چراکه کارشناسان ما قادر به فهم عمیق کسب‌وکار شما خواهند بود و متناسب با شرایط شما، پیشنهادها و راه‌کارهای مقتضی به شما ارائه خواهند کرد.

تأسیس نهاد مالی

تأسیس نهادهای مالی گاهاً پیش‌نیاز پیشبرد بخشی از برنامه‌های استراتژیك بنگاه‌ها و مورد نیاز مشتریان دانایان است. اجازه دهید گروه مالی دانایان شریک شما در تأسیس این نهاد مالی جدید باشد. با انتخاب ما، شما نه تنها نهادی مالی تأسیس می‌کنید، بلکه در آینده‌ای آن نهاد از حمایت دانایان برخوردارید تا قادر به دستیابی به بالاترین پتانسیل آن نهاد باشید. کسب‌وکار شما برای شکوفایی در دنیای مالی همواره در حال تغییر است و پشتیبانی دانایان همواره به کار می‌آید. در دنیای پویای مالی، بنانهادن پایه‌ی مالی استوار برای هر سازمانی از اهمیت بالا برخوردار است که قصد دارد با موفقیت از پیچیدگی‌های چشم‌انداز اقتصادی امروز عبور کند. ما در تأسیس نهادهای مالی برای کسب‌وکارها در طیف گسترده‌ای از صنایع مالی تخصص داریم؛ چه به دنبال تأسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری باشید، و یا خلق نهاد مالی دیگری برای پی‌ریزی بنیادی جهت عملیات مالی پیچیده، تیم ما دانش و تجربه‌ی آن را دارد که این خواست را برآورد. گروه دانایان، به واسطه‌ی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری خود، تجربه‌ی ثبت چندین نهاد مالی را داراست. ارائه‌ی مشاوره در خصوص اهمیت و كاركرد نهادهای مالی به شركت‌ها و آماده‌سازی مدارك، مستندات و پیش‌نیازهای مورد نیاز جهت ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، از جمله خدمات مالی دانایان است. دایره‌ی ارتباطی گسترده با نهادهای مالی و پولی کشور از مزیت‌های اصلی دانایان است که شما را از دریافت خدمتی بدون‌نقص در این بخش مطمئن می‌سازد. ما به طور نزدیک با شما کار خواهیم کرد تا نهادهای مالی‌ای را طراحی و پیاده‌سازی کنید که نه تنها نیازهای فعلی شما را برآورده می‌کنند، بلکه برای رشد آینده نیز قابل¬توسعه باشند. از مفهوم اولیه تا اجرا، تمرکز ما بر معرفی راه‌حل‌هایی است که ارزش افزوده به ثبات مالی و کارایی عملیاتی کسب‌وکار شما بیفزایند.

ارزش‌گذاری

گروه مالی دانایان خدمات ارزش‌گذاری تخصصی اوراق بهادار و شرکت‌ها را ارائه می‌دهد، و به شما ایده و تحلیل‌های لازم را ارائه می‌کند تا از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و خرید با اطمینان استفاده کنید. چه در نظر داشته باشید شرکتی را خریداری کنید یا به دنبال درک ارزش واقعی سرمایه‌گذاری‌های خود هستید، تیم تحلیل‌گران مالی باتجربه‌ی ما آماده‌ی راهنمایی شما در هر گام از این مسیر است. گروه با تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود در تحلیل بنیادی و ارزش‌گذاری سهام شركت‌ها و با به‌كارگیری كارشناسان متخصص فعال در این حوزه می‌تواند برآوردی دقیق و بدون سو‌گیری از ارزش سهام شركت‌ها به شما عرضه کند. علاوه بر تخصص در حوزه‌های مالی، حسابداری، و حقوقی برای فهم دقیق كسب‌وكار که از مهم‌ترین پیش‌نیازهای برآورد دقیق ارزش شركت‌ها و پروژه‌هاست، گروه دانایان با سابقه‌ی طولانی در بخش واقعی اقتصاد، گزینه‌ای مطلوب برای ارائه‌ی این خدمت است. درک ارزش هر خرید بالقوه یا سرمایه‌گذاری فقط به اعداد مربوط نمی‌شود؛ بلکه با فهم تصمیمات استراتژیکی شما در راستای اهداف کسب‌وکار شما آمیخته است. از تحلیل دقیق و بررسی‌های مالی گرفته تا تحلیل روندهای بازار و پتانسیل درآمدهای آینده، ما به طور عمیق داده‌ها را وارسی می‌کنیم تا ارزش‌گذاری دقیق و مفصلی از ارزش هر کسب‌وکار یا اوراق بهادار به شما ارائه دهیم. رویکرد ما ترکیبی از تکنیک‌های مدل‌سازی مالی پیشرفته با ایده‌های عملی بازار است، و این رویکرد تضمین می‌کند که اطلاعات معتبر و قابل‌اتکایی در اختیار شما قرار گیرد. در عصر دیجیتال، ارزش‌گذاری کسب‌وکارهای آنلاین، شرکت‌های دانش‌بنیان و دارایی‌های دیجیتال چالش‌ها و فرصت‌های منحصر به فردی ارائه می‌دهند. در گروه مالی دانایان ما پیچیدگی‌های این نهادهای مدرن را درک می‌کنیم و در تشخیص ارزش واقعی آن‌ها در طول زمان مهارت داریم. تخصص ما در ارزش‌گذاری پتانسیل پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، شرکت‌های نرم‌افزاری، استارت‌آپ‌های فناوری و بازارهای دیجیتالی در طول سال‌های اخیر بیشتر شده است. ما فراگرفته‌ایم عوامل متعددی از جمله اثر دیجیتال، مشارکت کاربران، مالکیت فکری و قابلیت اندازه‌گیری فناوری را در نظر بگیریم، و ارزشیابی جامعی ارائه دهیم که طبیعت نوآورانه و پتانسیل رشد سرمایه‌گذاری‌های دیجیتال شما را منعکس می‌کند.

تعهد پذیره‌نویسی

تعهد پذیرنویسی ستون فقرات صنعت بازار سرمایه است و این خدمت نقش حیاتی در ارزیابی و مدیریت ریسک ایفا می‌کند. در اصل، تعهد پذیرنویسی فرآیندی است که طی آن گروه مالی دانایان ریسک انتشار اوراق بهادار خاص بنگاه شما را ارزیابی می‌کند، و به شما اطمینان می‌دهد که قیمت‌گذاری با لحاظ ریسک مربوطه منطقی است، و بدین ترتیب برای آن اوراق بازار پایدار و کارآمدی تشکیل می‌دهد. تعهد پذیرنویسی به تعیین قیمت عادلانه برای عرضه‌های اولیه‌ی عمومی (IPO) و انتشار اوراق بدهی مجموعه‌ی حقوقی شما کمک می‌کند، و بدین ترتیب به شما در جمع‌آوری سرمایه و به خریداران در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبِ شرکت‌های شما کمک می‌کند. در عملیات تأمین مالی چه از طریق عرضه‌ی عمومی سهام و چه از طریق انتشار اوراق بدهی، شرکت شما باید به سازمان بورس و اوراق بهادار متعهد پذیره‌نویس معرفی کند. گروه مالی دانایان با امکانات و دایره‌ی ارتباطی وسیع و مؤثر خود با سایر نهادهای پولی و مالی، این امکان را دارد که در امر تعهد پذیره‌نویسی همراهی قابل‌اتکا و مطمئن برای شما باشد. خواه شما شرکتی باشید که به دنبال ورود به تابلوها و بازارهای مختلف بورس هستید، یا بنگاهی باشید که می‌خواهید از بازار سرمایه از طریق خلق بدهی وجوه تأمین کنید، تیم دانایان با دقت تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که ریسک‌های بنگاه شما به¬طور دقیق ارزیابی و قیمت‌گذاری می‌شود. با تحلیل دقیق به دنبال تسهیل و روان‌سازی، کاهش ریسک‌ها و حداکثرکردن بازده‌ انتشار اوراق شرکت شما هستیم. ما را به عنوان شریک قابل¬اعتماد خود در سفر مالی تأمین مالی خود بپذیرید تا اطمینان و امنیت بیشتری برای مقابله با پیچیدگی‌های بازار سرمایه احساس کنید.