تامین مالی

بهره‌مندی از راه‌حل‌های تأمین مالی در تمام سطوح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن

تامین مالی

بهره‌مندی از راه‌حل‌های تأمین مالی در تمام سطوح و در کوتاه‌ترین زمان ممکن

تأمین منابع مالی همواره یکی از دغدغه‌های افراد و مدیران کسب‌وکارهاست؛ این دغدغه‌ها به دلایل مختلف در کشورهایی با نرخ تورم بالا تشدید می‌شود. در دانایان برای تأمین مالی کسب‌وکارها و توسعه‌ی فعالیت‌ها ابزارهای متنوع معرفی می‌شود. حتی برای خرید اقساطی محصولات مصرفی توسط مصرف‌کنندگان و خرید سهام از بازار سرمایه، دانایان راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد. حضور فعال چندین‌ساله‌ي گروه دانایان در بازارهای پول و سرمایه و دارابودن روابط مؤثر و در عین حال گسترده در آن بازارها، این اطمینان را به شما می‌دهد که بهینه‌ترین روش‌های تأمین مالی دنبال خواهد شد؛ و دانایان می‌کوشد در کمترین زمان ممکن و با حداقل پیچیدگی و دردسر منابع مالی را تأمین کند. خدمات دانایان در حوزه‌ی تأمین مالی به پنج بخش تقسیم می‌شود که در ادامه توضیح داده شده‌ است.
مشاور-01
کارگزاری-01

بازار سرمایه

بسیاری از کسب‌وکارها همواره به دنبال تأمین مالی برای سرمایه در گردش و پروژه‌های خود هستند، اما به دلیل مبالغ بالایی که به آن نیاز دارند،‌ در بهره‌برداری از برخی ابزارها و روش‌های تأمین مالی با محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌شوند. تأمین مالی از طریق بازار سرمایه، یکی از انواع روش‌های تأمین مالی است که همواره پیش‌ روی مخاطبان این خدمت قرار دارد. متناسب با شرایط کسب‌وکار شما، روش‌های متنوعی برای تأمین مالی از طریق بازار سرمایه همچون افزایش سرمایه، انتشار اوراق بدهی، عرضه‌ی بخشی از سهام شرکت در بازار سرمایه، تشکیل صندوق پرو‌ژه، تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی و صندوق‌های مشابه، و … وجود دارد که دانایان با بیش از یک دهه سابقه در ارائه‌ي خدمت در حوزه‌ی بازار سرمایه، بهترین و در دسترس‌ترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد و تا پایان مسیر تأمین مالی همراه شما خواهد بود. آشنایی کامل دانایان با قوانین، مقررات، دستور العمل‌ها و رویه‌های تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و دارابودن مجوزهای کافی از نهادهای ناظر، این اطمینان را به شما می‌دهد که این خدمت به بهترین روش ممکن به شما ارائه می‌شود.

بازارهای بین‌المللی

با ارائه‌ی خدمت شرکت‌های تخصصی زیرمجموعه، از جمله شرکت صرافی و شبکه‌ی کارگزاری بین‌المللی به مثابه‌ی نهاد تسهیل‌کننده در تأمین مالی حوزه‌ی بازرگانی، دانایان امکاناتی در عرصه‌ي بین‌المللی دارد. هرچند به دلیل مناسبات بین‌الملی جاری کشور، این خدمات محدود است، اما گروه مالی دانایان با وجود ارتباط کاری مؤثر با نهادهای فعال مشابه در این عرصه، حداقل می‌تواند به عنوان تراستی یا واسطه‌ در خدمت کسب‌وکارها باشد و همچنین برای ارائه‌ی خدماتی همچون تأمین منابع ارزی کوتاه‌مدت (bridge loan)، گشایش اعتبارات اسنادی، انجام مذاکرات و تسهیل‌گری فعالیت‌های تجاری، تأسیس شرکت و ایجاد ساختارهای مالی و حقوقی بین‌المللی، تأمین کالا و سازماندهی پرداخت و حمل کالاها (procurement) و انجام معاملات دیگر به بنگاه‌ها کمک کند.

لیزینگ

خدمات واسپاری یا لیزینگ در دانایان از طریق شرکت لیزینگ دانایان انجام می‌شود. این شرکت در سال ۱۴۰۱ با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کار خود را با ارائه‌ی خدمت به دو گروه مشتریان حقیقی و حقوقی آغاز کرد. تسهیل فروش اقساطی دارایی‌های مصرفی عمده‌تر، اعطای اعتبار جهت خرید اقساطی کالاها، تأمین مالی سرمایه‌ در گردش کسب‌وکارها و زنجیره‌ي تأمین آن‌ها از طریق فروش گسترده‌تر اعتباری تولیدات بنگاه‌ها همگی محصولات و خدمات گسترده‌ي لیزینگ دانایان را شکل داده‌اند. به‌علاوه از اواسط سال ۱۴۰۲، دانایان با سامانه‌ی جدید خود دانالند (Danalend.ir)، فروش اقساطی محصولات بنگاه‌ها را با تمرکز بر ارائه‌ی خدمات به مشتریان حقیقی آغاز نموده است. دانالند امیدوار است با افزایش تعداد فروشگاه‌های طرف قرارداد خود، امکان خرید اقساطی عمده‌ی محصولات مصرفی گران‌قیمت‌تر را برای آحاد مردم فراهم آورد و اعطای اعتبار با نرخ‌های رقابتی را به‌نحوی تسهیل نماید که مشتریان بتوانند با خیالی آسوده، محصولات مورد نظرشان را به صورت اقساطی خریداری کنند.

ابزارهای پولی و بانکی

علاوه بر ارائه‌ی خدمات واسپاری و صرافی که به بازار پول مربوط است، گروه مالی دانایان با دارابودن روابط گسترده و مؤثر با نهادهای بازار پول و شناخت امکانات و محدودیت‌های این نهادها، و همچنین داشتن تجربه‌های اعتباری مناسب در بازار پول، می‌تواند به بنگاه‌ها در خصوص تأمین مالی از نهادهای پولی و بانکی مشاوره دهد؛ در نشست‌های مشتریان خود با بنگاه‌های پولی شرکت کند؛ به نفع مشتریان خود در چارچوب مقررات، تضمین ارائه‌ دهد؛ و به طور کلی با بسط امکانات اعتباری شرکت‌ها، در مسیر تجدیدساختار و تأمین مالی به کسب‌وکارها یاری رساند.

عرضه‌ی خصوصی

بسیاری از شرکت‌ها به دلایل مختلفی چون هم‌افزایی ناشی از قرارگیری در زنجیره‌ی ارزش سایر شرکت‌ها، حسن استفاده از دانش و تجربه‌ی صاحبان کسب‌وکارهای دیگر، تأمین مالی برای امور توسعه‌ای و …، تمایل دارند بخشی از سهام شرکت‌شان را به دیگران واگذار کنند. دانایان با تجربه‌ی چندین ساله در بازارهای پول و سرمایه و فعالیت مؤثر در بخش واقعی اقتصاد، ارتباطات خوبی با سایر کسب‌وکارها و سهام‌دارانشان دارد. از این رو شما می‌توانید برای عرضه‌ی بخشی از سهام شرکت یا کسب‌وکار خود به سایر شرکت‌ها، روی دانایان حساب کنید. ما از اولین گام عرضه‌ی خصوصی کسب‌وکارتان تا پایان مسیر انعقاد قراردادی دقیق جهت فروش بخشی از سهام شرکت شما که قیمت آن با دقیق‌ترین روش‌های ارزش‌گذاری مشخص شده است، همراه شما خواهیم بود.