محصولات شرکت‌ ها  چرا دانایان

معرفی گروه مالی دانایان

گروه مالی دانایان

گروه مالی دانایان (سهامی عام) توسط جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی شکل گرفته و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. طی ۱۶ سال عمر خود، دانایان با ارائه گسترده طیف کاملی از خدمات بازارهای مالی، با تعداد بسیاری از کسب‌وکارهای کشورمان همکاری کرده است. گروه تلاش می‌کند دقت تحلیل را با تخصص در فرآیندهای اجرایی تلفیق کند و به شرکت‌ها و مالکان پروژه‌ها کمک کند تا کارایی عملیاتی خود را بهبود بخشند. غیر از ارائه خدمات تأمین مالی، مشاوره سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات کارگزاری، خدمات بیمه زندگی، خدمات ارزی و…، گروه مالی دانایان سرمایه‌گذاری‌های متعددی در بخش واقعی اقتصاد دارد. گروه در شرکت‌ها و پروژه‌های ساختمانی و صنعتی در قالب شرکت سرمایه‌گذاری دانایان سرمایه‌گذاری کرده است. مدل‌های کسب‌وکار گروه مالی دانایان انعطاف‌پذیر است و با نیاز طرف‌های تجاری هماهنگ می‌شود، به گونه‌ای که خدمات ارائه شده متناسب با نیاز مشتریان، سفارشی تلقی می‌شود. چنین شیوه‌ای از ارائه خدمات این امکان را فراهم می‌آورد که سطح توقعات مشتریان از دانایان ارتقا یابد و خدمات دانایان در مقیاسی عرضه شود که کسب‌وکارهای مشتری بتوانند در بازارهای رقابت جلوتر از رقبای خود حرکت کنند.

گروهی متشکل از نهاد‌های مالی و شرکت‌های دارای مجوز‌های قانونی لازم برای ارائه‌ی طیف کاملی از خدمات مالی به  سرمایه‌گذاری‌های گروه و اشخاص بیرونی را می‌توان اصلی‌ترین چشم‌انداز گروه مالی دانایان دانست. 

هدف اصلی گروه؛
اخذ مجوز‌های لازم ،پرورش نیروی‌انسانی آگاه و باتجربه و توانمند‌سازی واحد‌های تخصصی در گروه
جهت ارائه‌ی طیف کاملی از خدمات مالی است.

سرمایه‌گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رأی با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل‌ملاحظه یابد و شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌پذیر (اعم از ایرانی یا خارجی) در زمینه یا زمینه‌های زیر فعالیت کند:

ارائه خدمات مالی از جمله تامین سرمایه، سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری، کارگزاری، پردازش اطلاعات مالی، ارائه خدمات واسطه‌گری مالی از جمله بانک، موسسات مالی و اعتباری، بیمه، لیزینگ و صرافی در کلیه موارد فوق شرکا متعهد به رعایت قوانین و مقررات موضوعه در خصوص نحوه اخذ مجوزهای تأسیس و فعالیت و محدودیت میزان سهام در تملک در نهادهای مالی خواهد بود. ادامه...

تاریخچه تأسیس این گروه به تاریخ ۱۳۸۴/۵/۱۹ تحت شماره ثبت ۲۵۲۲۷۹  بازمی‌گردد، که در آن شرکتی با نام عمران و توسعه ساخت صدر پارس و شناسه ملی ۱۰۱۰۲۹۲۷۱۹۸ به عنوان شرکتی سهامی عام و با سرمایه اولیه پنج میلیارد ریال به ثبت رسیده است. 

جهت‌گیری به سمت ارائه‌ی خدمات مالی از اوایل دهه‌ی ۹۰ شمسی بوده است. این سرمایه‌گذاری‌ها عمدتا در شرکت‌ها و پروژه‌هایی در حوزه ساختمان و صنعت در قالب شرکت سرمایه‌گذاری دانایان انجام می‌شود.این شرکت با هدایت سرمایه‌های مولد به سمت شرکت‌های کارآفرین، قصد دارد تسهیلگر توسعه‌ در بخش واقعی اقتصادی شوند.

تفکیک خدمات در گروه مالی دانایان

از دیدگاه

سرمایه‌گذاری
  • شناسایی و معرفی فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری
  • تصمیم‌گیری و حمایت از سرمایه‌گذار
  • همراهی و پشتیبانی از سرمایه‌گذار در جهت کسب انتفاع تا پایان مسیر

از دیدگاه

تامین مالی
  • شناسایی و ارائه‌ی امکانات تامین مالی
  • ساختار‌دهی و به‌سرانجام رساندن تامین مالی
  • تکمیل فرآیند تامین مالی – توزیع منافع

از دیدگاه

خدمات تخصصی مالی
  • ارائه خدمات مشاوره و توانمند‌سازی اشخاص حقیقی و حقوقی در مسیر بهبود ساختار‌های حیات مالی
  • در انتها گروه مالی می‌تواند از مسیر ارائه‌ی خدمات مالی به فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری دسترسی پیدا کرده و از منابع خود بهینه استفاده کند.