محصولات شرکت‌ ها  چرا دانایان

معرفی گروه مالی دانایان

گروه مالی دانایان

با هدف تمرکز و توسعه فعالیت در بازار‌های مالی توسط جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی تاسیس شده است. این شرکت از مصادیق هلدینگ‌های مالی و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق‌بهادار است. موضوع فعالیت گروه مالی دانایان سرمایه‌گذاری در سهام، اداره و مدیریت بنگاه‌ها و نهاد‌های فعال در انواع بازارا‌های مالی (بازار پول، سرمایه و بیمه) است. هدف اصلی از این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه‌ی طیف کامل و متنوعی از خدمات مالی است.
تامین مالی، مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات کارگزاری، خدمات بیمه‌ی عمر‌و‌سرمایه‌گذاری و خدمات ارزی بخشی از خدماتی هستند که در نهاد‌های مالی گروه دانایان ارائه‌ می‌شوند.
همچنین گروه مالی دانایان سرمایه‌گذاری‌های متعددی در بخش واقعی اقتصاد دارد. این سرمایه‌گذاری‌ها عمدتا در شرکت‌ها و پروژه‌هایی در حوزه ساختمان و صنعت در قالب شرکت سرمایه‌گذاری دانایان انجام می‌شود. استفاده از ظرفیت‌های بازارهای مالی برای توسعه‌ی بخش واقعی اقتصاد، از اهداف اصلی گروه مالی دانایان است.
گروه مالی دانایان اعتماد مشتریان را اصلی‌ترین سرمایه خود می‌داند.

گروهی متشکل از نهاد‌های مالی و شرکت‌های دارای مجوز‌های قانونی لازم برای ارئه‌ی طیف کاملی از خدمات مالی به  سرمایه‌گذاری‌های گروه و اشخاص بیرونی را می‌توان اصلی‌ترین چشم‌انداز گروه مالی دانایان دانست. 

هدف اصلی گروه؛
اخذ مجوز‌های لازم ،پرورش نیروی‌انسانی آگاه و باتجربه و توانمند‌سازی واحد‌های تخصصی در گروه
جهت ارائه‌ی طیف کاملی از خدمات مالی است.

سرمایه‌گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رأی با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل‌ملاحظه یابد و شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌پذیر (اعم از ایرانی یا خارجی) در زمینه یا زمینه‌های زیر فعالیت کند:

ارائه خدمات مالی از جمله تامین سرمایه، سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری، کارگزاری، پردازش اطلاعات مالی، ارائه خدمات واسطه‌گری مالی از جمله بانک، موسسات مالی و اعتباری، بیمه، لیزینگ و صرافی در کلیه موارد فوق شرکا متعهد به رعایت قوانین و مقررات موضوعه در خصوص نحوه اخذ مجوزهای تأسیس و فعالیت و محدودیت میزان سهام در تملک در نهادهای مالی خواهد بود. ادامه...

تاریخچه تأسیس این گروه به تاریخ ۱۳۸۴/۵/۱۹ تحت شماره ثبت ۲۵۲۲۷۹  بازمی‌گردد، که در آن شرکتی با نام عمران و توسعه ساخت صدر پارس و شناسه ملی ۱۰۱۰۲۹۲۷۱۹۸ به عنوان شرکتی سهامی عام و با سرمایه اولیه پنج میلیارد ریال به ثبت رسیده است. 

جهت‌گیری به سمت ارائه‌ی خدمات مالی از اوایل دهه‌ی ۹۰ شمس بوده است. این سرمایه‌گذاری‌ها عمدتا در شرکت‌ها و پروژه‌هایی در حوزه ساختمان و صنعت در قالب شرکت سرمایه‌گذاری دانایان انجام می‌شود.این شرکت با هدایت سرمایه‌های مولد به سمت شرکت‌های کارآفرین، قصد دارد تسهیلگر توسعه‌ در بخش واقعی اقتصادی شوند.

تفکیک خدمات در گروه مالی دانایان

از دیدگاه

سرمایه‌گذاری
  • شناسایی و معرفی فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری
  • تصمیم‌گیری و حمایت از سرمایه‌گذار
  • همراهی و پشتیبانی از سرمایه‌گذار در جهت کسب انتفاع تا پایان مسیر

از دیدگاه

تامین مالی
  • شناسایی و ارائه‌ی امکانات تامین مالی
  • ساختار‌دهی و به‌سرانجام رساندن تامین مالی
  • تکمیل فرآیند تامین مالی – توزیع منافع

از دیدگاه

خدمات تخصصی مالی
  • ارائه خدمات مشاوره و توانمند‌سازی اشخاص حقیقی و حقوقی در مسیر بهبود ساختار‌های حیات مالی
  • در انتها گروه مالی می‌تواند از مسیر ارائه‌ی خدمات مالی به فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری دسترسی پیدا کرده و از منابع خود بهینه استفاده کند.