گروه مالی دانایان در راستای ارائه‌ی گستره‌ی کامل خدمات مالی قدم بر‌می‌دارد.

تامین مالی

 • تامین مالی مبتنی بر بدهی

  یکی از روش‌های مرسوم تامین مالی است که بر اساس بدهی انجام می‌شود. به این صورت که شرکتی که نیاز به تامین مالی دارد به نهادی که خدمات تامین مالی را ارائه می‌دهد، مقروض می‌شود. در این مدل، بازگشت سرمایه‌ی تامین شده با یک نرخ ثابت در یک بازه زمانی مشخص صورت می‌گیرد.

 • تامین مالی مبتنی بر سرمایه

  تامین مالی مبتنی بر سرمایه یکی از روش های مرسوم تامین مالی است. روش کار در این نوع تامین مالی به این صورت است که نهاد تامین‌کننده سرمایه در کسب‌و‌کار شرکت نیازمند به سرمایه شریک می‌شود و دیگر نیازی به بازپرداخت سرمایه گرفته شده نیست. درصد شراکت نیز به میزان سرمایه تزریق شده و توافقات انجام شده بستگی خواهد داشت.

 • تامین مالی ارزی

  این مدل تامین مالی اخیرا ابداع شده است و اساس آن به این گونه است که شرکت‌ها برای تامین مالی پروژه‌های خود اقدام به ایجاد توکن در بستر بلاکچین می‌کنند و کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند این توکن‌ها را خریداری می‌کنند.
  این مدل تامین مالی دارای مزایا و معایبی نیز هستند که عبارت اند از:
  مزایا: حذف روند‌های بروکراسی، سریع بودن تامین سرمایه.
  معایب: پایین بودن قدرت نهاد قانون‌گذار به دلیل عدم تمرکز اطلاعات.

مدیریت دارایی

 • مشاوره سرمایه‌گذاری
  شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دانایان با هدف ارائه‌ی مشاوره در زمینه خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار و تهیه‌ی گزارش‌های پیش‌بینی روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران تاسیس گردیده است.
 • سبد گردانی

  این نوع خدمات برای افرادی که سرمایه‌ای در اختیار دارند ولی دانش مالی کافی برای سرمایه‌گذاری را ندارند، پیشنهاد می‌شود. نحوه کار به این شکل است که با پرداخت پول به شرکت سبدگردان، متخصصان سرمایه‌گذاری شرکت یک سبد سهام با ریسک قابل قبول برای شما تهیه می‌کنند و درصدی از سود سهام را از شما دریافت می‌کنند.

تجدید ساختار مالی

ساختار مالی شرکت‌ها یکی از مهمترین عوامل موجود در شرکت است. در واقع ساختار مالی نشان می‌دهد که شرکت‌ منابع مالی مورد نظر خود را چگونه تامین خواهد کرد (بدهی یا سرمایه، بلند مدت یا کوتاه مدت). اهمیت این موضوع آنجایی افزایش می‌یابد که شرکت نیازمند برنامه‌ریزی برای اجرای تعهدات مالی خود به سهامداران و نهادهای ذی‌نفع باشد. لازم به دکر است که در اغلب موارد تجدید ساختار مالی نیازمند تجدید ساختار حقوقی نیز است.

معاملات اوراق بهاء‌دار

برای فعالیت در بازار سرمایه باید ابتدا یک کارگزار مورد تایید سازمان بورس و اوراق برای خود انتخاب کنید. این کارگزار در حقیقت واسطه شما و شرکت‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، هستند. پس باید در انتخاب ان پارامتر های زیادی را در نظر بگیرید و از خدمات آنها آگاه باشید. کارگزاری دانایان در ابتدا بدنبال کسب رضایت شما از معامله‌ای امن در بازار سرمایه است. در این راستا تمام تلاش خود را معطوف بهبود عملکرد خود و تأسیس کسب و کارهای جدید در بازار سرمایه و پوشش نیازهای شما در این بازار پر تلاطم را داریم.

 • ارائه اعتبار

  ارائه اعتبار یکی از خدمات ویژه کارگزاری‌ها به مشتریان خود می‌باشد. این اعتبار مانند وامی است که طبق دستورالعمل‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طبق قراردادی به مشتری ارائه می‌شود. برخی از کارگزار‌ها اجازه این را دارند که به مشتری‌های خود اعتبار ارائه بدهند. در واقع سرمایه‌ای است که کارگزار به طور موقت در اختیار معامله گر قرار می‌دهد.

 • ارائه تسهیلات برگشت از کارمزد

  هنگام معامله در بازار سرمایه، کارگزار اجازه این را دارد که درصدی از مبلغ معامله را به عنوان کارمزد از مشتری دریافت کند. اما برخی از کارگزاری‌ها به منظور جلب رضایت مشتری‌های ویژه‌ی خود بخشی از کارمزد را باز\س می‌دهند. این تسهیلات میتواند به طور نقدی یا امتیاز‌هایی باشد که برای مشتری در نظر گرفته می‌شود.

بورس کالا

بورس کالا، بازار منسجمی است که تعداد زیادی از عرضه‌کنندگان، کالای خود را در آن عرضه می‌کنند. در این بازار، کالای مربوطه پس از بررسی‌های کارشناسی و قیمت‌گذاری توسط کارشناسان، به خریداران عرضه می‌شود.

در این بازار معمولاً کالاهای خام و فرآوری نشده مانند فلزات، پنبه، گندم، برنج و… دادوستد می‌شوند. یکی از مزایای این بازار، حضور نهادهای نظارتی و تنظیم‌کننده بازار است که تمامی تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و تجار کالا با حضور این نهادها، از مزایای قوانین و مقررات حاکم بر بورس برخوردار می‌شوند.

 

 • انجام معاملات با دید سرمایه‌گذاری

  از انجایی که قیمت کالا در بورس کالا از قیمت بازار پایین‌تر است، پس میتواند گزینه خوبی برای کسب سود از آربیتراژ موجود در بازار باشد.

 • انجام معاملات به منظور تامین فیزیکی کالا

  شرکت‌ها و نهادهایی که برای پروژه‌های خود نیاز به مواد اولیه با حجم بالا دارند، می‌توانند نیاز خود را از بورس کالا تامین کنند. از آنجایی که قیمت‌ها در بورس کالا نسبت بازار آزاد پایین‌تر است و همچنین حجم تقاضا برای کالا بالاست، شرکت‌ها می‌توانند در هزینه مواد اولیه خود صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشند.

 • انجام معاملات به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری

  اختلاف میان بازده مورد انتظار و بازده واقعی را ریسک سرمایه‌گذاری می‌نامند. حال با استفاده از بورس کالا می‌توان ریسک‌های ناشی از نوسانات قیمتی مواد اولیه را کاهش داد. به این شکل که شرکتی که قصد تامین مواد اولیه را با دارد اگر مواد اولیه خود را از بورس کالا تامین کند ریسک ناشی از نوسانات قیمتی مواد اولیه را به حداقل می‌رساند و دیگر نوسانت قیمتی تاثیری روی سود عملیاتی پروژه نخواهد داشت.

صرافی

خدمات صرافی عبارت است از تمامی خدماتی که در رابطه با ارزهای های خارجی موجود در بازار وجود دارد و ارائه می‌شود. 

شرکت صرافی دانایان با محوریت بانکداری اسلامی و بهره‏‌گیری از حداکثر ظرفیت صنعت صرافی در مبادلات ارزی در جهت دستیابی به رشد پایدار اقتصادی و ارتقاء رفاه اجتماعی گام برداشته است. در این راستا، رضایت مشتریان و تلاش در جهت رسیدن به بازارهای بین‌‏المللی را با تکیه بر کارکنان خلاق و بهره‌‏گیری از فناوری‏‌های نوین، همواره دنبال می‌‏کند. خدمات قابل ارائه در صرافی دانایان عبارتست از:

 

 • کارگزار ارزی
 • خدمات سامانه نیما
 • خدمات سامانه سنا

عرضه و پذیرش

 • عرضه اوراق بهادار

  عرضه اوراق بهادار را می‌توان مقدار سهامی دانست که سهامداران مایل به فروش آن در بازار سرمایه هستند.
  افزایش و کاهش عرضه اوراق بورسی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اگر انتظار بازدهی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری جایگزین افزایش یابد باعث افزایش عرضه می‌شود و کاهش موقعیت‌های سرمایه‌گذاری جایگزین، موجب کاهش عرضه می‌شود.

 • پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه

  شرکت‌ها برای تامین مالی و تزریق پول متقاضی پذیرش در بازار سرمایه هستند. پذیرش در بازار سرمایه مزایای فراوانی برای شرکت دارد . یکی از این مزایا، امکان جذب سرمایه از تمام افراد جامعه است. از آنجایی که شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه با سرمایه‌ی عموم مردم در ارتباط هستند، سازمان بورس و اوراق بهادار برای پذیرش در بازار سرمایه الزامات سختگیرانه‌ای تعیین کرده است. از اصلی‌ترین الزامات می‌توان به اظهار نظر‌های مقبول حسابرس‌ اشاره کرد، که در برخی شرکت‌ها نیازمند اصلاح ساختار مالی است.

تعهد پذیره‌نویسی

شرکتی که درخواست تامین مالی بوسیله‌ی عرضه‌ی سهامش در بازارسرمایه را دارد، نیازمند یک متعهد است. این متهعد، به نهاد منتشر‌کننده ااطمینان می‌دهد تا سهام ارائه شده، در زمان معینی به فروش برسد. واضخ است که در صورت به فروش نرسیدن سهام عذضه شده، متعهد تمام سهام باقی مانده را خریداری خواهد کرد.

 • تعهد پذیره‌نویسی صندوق

  در ابتدای تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیاز به سرمایه قابل توجهی وجود دارد. در این شرایط صندوق‌ها اقدام به انتشار اوراق میکنند تا سرمایه مورد نیاز را جذب و سرمایه‌گذاری کنند. در این شرایط یک شرکت ثالث متعهد می‌شود که در صورت به فروش نرسیدن اوراق در زمان تعین شده تمامی اوراق را خریداری کند تا تامین مالی صندوق به تعویق نیوفتد.

 • تعهد پذیره‌نویسی افزایش سرمایه

  یکی از راه‌های تامین مالی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس افزایش سرمایه است. قطعا برنامه زمان بندی تزریق پول به شرکت از اهمیت خاصی برخوردار است. لذا شرکتی ثالث متعهد به خرید اوراق منتشر شده شرکت می‌شود تا اگر اوراق منتشر شده در بازه زمانی مشخص شده خریداری نشد اقدام به خرید اوراق کند.

تاسیس نهاد

 • تاسیس نهاد مالی

  نهاد های مالی یکی از اجزا اصلی تشکیل دهنده سیستم مالی هر کشوری هستند و نقش مهم و بسزایی در کارایی سیستم های مالی برعهده دارند لذا نهاد های قانون گذار توجه ویژه ای به انها دارند و الزامات سختگرانه ای برای تاسیس و عملکرد انها در نظر گرفته اند پس قطعا هر شخص حقیقی یا حقوقی که قصد تاسیس یک نهاد مالی را دارد باید از این الزامات مطلع باشند تا بتوانند در این حوزه فعالیت کنند.

 • تاسیس صندوق

  صندوق های سرمایه گذاری یک نوع نهاد های مالی محسوب میشوند.هدف اصلی صندوق های سرمایه گذاری ارائه خدمات سرمایه گذاری با ریسک کم به سپرده گذاران خود است از این رو میتوان دریافت که تاسیس این چنین نهاد مالی مستلزم داشتن دانش سرمایه گذاری و اگاهی از قوانین سیستم قانون گذاری حاکم بر کشور است.

بازارگردانی

هدف اصلی بازارگردانی ایجاد تعادل در بازار سرمایه است به طوری که هر زمان تعادل عرضه و تقاضای سهام بهم بخورد بازارگردان ها وارد عمل میشوند و سعی در متعادل کردن بازار میکنند. بازارگردان باید در زمانی که عرضه اوراق زیاد میشود اقدام به خرید انها کند و نقدینگی مورد نیاز را تامین کند لذا بازار گردان باید دارای سرمایه کافی باشد تا در صورت لزوم اوراق را خریداری کند و نقدینگی مورد نیاز را در اختیار صاحبان اوراق قرار دهد.


 • بازارگردانی شرکت‌های پذیرفته‌شده در بازار سرمایه

  یکی از پارامتر های مهم جذابیت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس میزان نقد شوندگی انها است .یعنی هر چقدر میزان نقد شوندگی ان در بازار افزایش یابد سهام جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاران دارد. وظیفه اصلی بازارگردان های شرکت های بورسی حفظ تعادل و افزایش میزان نقد شوندگی سهام است. از این رو پشتوانه مالی بازارگردان از اهمیت خاصی برخوردار است تا بتواند در صورت لزوم نقدینگی مورد نیاز سهام داران فروشنده را تامین کند.

 • بازارگردانی صندوق‌های قابل معامله

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

 • بیمه سرمایه‌گذاری
 • بیمه عمر به شرط حیات
 • بیمه عمر به شرط زندگی

ارزشگذاری و تحلیل اوراق بهادار

تحلیل سهام شرکت‌های بورسی مختلف همواره یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازار سرمایه است. انواع مختلفی از تحلیل سهام وجود دارد که می‌توان ان را به دو دسته مختلف تقسیم کنیم: تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال. در تحلیل تکنیکال تمرکز ما بیشتر برروی روند گذشته قیمت سهام است و پیشبینی قیمت آتی سهام بر مبنای تغییرات گذشته آن است. در تحلیل فاندامنتال بیشتر بر وضعیت و ساختار مالی شرکت‌ها تمرکز داریم و به بررسی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی می‌پردازیم.


 • ارزشگذاری شرکت‌ها
 • ارزشگذاری استارتاپ
 • تحلیل روند اوراق شرکت‌ها

ارائه اعتبار خرد خرید کالا

همواره شرکت‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی به دنبال ایجاد رفاه و انگیزه برای پرسنل خود هستند. یکی از راه‌هایی که شرکت‌ها می‌توانند به پرسنل خود کمک کنند ارائه اعتبارهایی به پرسنل خود برای خرید مایحتاج زندگی خود است. از این رو شرکت‌ها برای ارائه چنین خدماتی نیاز به اعتبار و نقدینگی دارند. برنامه‌ریزی برای تامین مالی این هزینه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پس نهادها باید برای تامین آن برنامه داشته باشند.

danayan-broker

کارگزاری دانایان

کارگزاری دانایان در ابتدا بدنبال کسب رضایت شما از معامله‌ای امن در بازار سرمایه است. در این راستا تمام تلاش خود را معطوف بهبود عملکرد خود و تأسیس کسب و کارهای جدید در بازار سرمایه و پوشش نیازهای شما در این بازار پر تلاطم را داریم.

بیمه زندگی باران

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ترنم، محصولی مناسب پس‌‌انداز، و با سرمایه‌‌گذاری کارآمد ارزش سرمایه خود و بیمه‌‌گذاران را حفظ خواهد کرد. هدف این محصول، علاوه بر افزایش ثروت بیمه‌‌گذاران، ایفای نقشی کوچک در افزایش کارایی بودجه خانوار، افزایش ضریب پس‌انداز و همچنین گسترش فرهنگ بیمه در اقتصاد ایران را دارد.

danayan-advisor

مشاوره سرمایه‌گذاری

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دانایان با هدف ارائه‌ی مشاوره در زمینه خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار و تهیه‌ی گزارش‌های پیش بینی روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده به سرمایه‌گذاران تاسیس گردیده است.

سرمایه گذاری دانایان

سرمایه‌گذاری دانایان

سرمایه‎‌گذاری دانایان دارای تجارب و سوابق ارزشمندی در سرمایه‎‌گذاری در اوراق بهادار، ابزارهای مالی، مسکوکات و سایر دارایی‌‎های مالی می‌‎باشد، همچنین خدماتی همچون پذیرش سمت در صندوق‌‎های سرمایه‌‎گذاری، تأمین مالی، بازارگردانی اوراق بهادار، تعهد پذیره‎‌نویسی و تضمین نقدشوندگی اوراق بهادار ارائه می‌‎نماید.

صرافی دانایان

صرافی دانایان

شرکت صرافی دانایان با محوریت بانکداری اسلامی و بهره‏‌گیری از حداکثر ظرفیت صنعت صرافی در مبادلات ارزی در جهت دستیابی به رشد پایدار اقتصادی و ارتقاء رفاه اجتماعی گام برداشته است. در این راستا، رضایت مشتریان و تلاش در جهت رسیدن به بازارهای بین‌‏المللی را با تکیه بر کارکنان خلاق و بهره‌‏گیری از فناوری‏‌های نوین، همواره دنبال می‌‏کند.

خدمات گروه مالی دانایان

لیزینگ دانایان

گروه مالی دانایان بنا دارد موجب به تامین مالی خرید کالای ایرانی اعم از لوازم خانگی و خودرو در راستای حمایت از تولید داخلی قدمی هرچند کوچک اما تاثیر گذار بردارد و در این راستا شرکت لیزینگ دانایان را تاسیس نموده است.