معرفی گروه مالی دانایان

گروه‌های مالی

در اقتصاد امروز، بازار مالی یکی از ارکان اساسی تأمین مالی است که از طریق ساز و کارهای مخصوص به‌خود امکان انتقال وجوه از سمت عاملین اقتصادی دارای پس‌انداز مازاد به واحدهایی که با کسری بودجه مواجه هستند را فراهم می‌آورد. به بیان دیگر می‌توان گفت که بازارهای مالی با تجمیع پساندازها، بهینه‌سازی گردش منابع مالی و همینطور هدایت سرمایه‌های مولد به سمت شرکت‌های کارآفرین، باعث تسهیل در رشد اقتصادی می‌شوند. اهمیت این بازار تا حدی است که تعدادی از اقتصاددانان اذعان داشته‌اند دلیل اختلاف فاحش میان اقتصاد کشورهای جهان اول و کشورهای کمتر توسعه‌یافته را نباید در فناوری پیشرفته کشورهای جهان اول جستجو کرد، بلکه دلیل اصلی این امر را می‌توان وجود بازار مالی منسجم، گسترده و فعال برشمرد.

خدمات گروه مالی دانایان
1

تاریخچه گروه مالی دانایان

در همین راستا، احساس نیاز به حضور بازیگرانی فعال و مجهز به دانش و تجربه کافی در حوزه بازارهای مالی باعث شد تا گروه مالی دانایان پای به عرصه ارائه خدمات بازار مالی بگذارد. تاریخچه تأسیس این گروه به تاریخ ۱۳۸۴/۵/۱۹ تحت شماره ثبت ۲۵۲۲۷۹  بازمی‌گردد که در آن شرکتی با نام (عمران و توسعه ساخت صدر پارس) و شناسه ملی ۱۰۱۰۲۹۲۷۱۹۸ به عنوان شرکتی سهامی عام و با سرمایه اولیه پنج میلیارد ریال به ثبت رسیده است. در ادامه مسیر چندین تغییر نام و افزایش سرمایه را تجربه کرده‌ایم که می‌بایست به آنها اشاره کنیم. در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۲۴ نام شرکت به (گروه مالی صدر پارس) تغییر پیدا کرد و یک سال بعد نیز تغییر نام به (گروه مالی صدر پارس) در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۲ صورت گرفت. حدود دو سال با این عنوان به ارائه خدمات به مشتریان خود پرداختیم تا در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۷ نام شرکت به (گروه مالی دانایان پارس) تغییر یافت. سرانجام در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۴ نام (گروه مالی دانایان) با سرمایه ثبتی دوهزار میلیارد و یکصد هزار ریال به ثبت رسید.

1

اهداف گروه دانایان

در این سال‌ها همواره بر آن بوده‌ایم تا با تکیه بر تخصص و خلاقیت کارشناسان خود خدماتی بی‌نقص و نوآورانه را در زمینه‌های خرید و فروش اوراق بهادار، مبادلات ارزی، بیمه، لیزینگ، سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی و خلق ثروت به مشتریان گرامی ارائه نماییم و اعتماد مشتریان خود را اصلی‌ترین سرمایه گروه مالی دانایان بدانیم.

IMG_5741

قوانین و مقررات اداری

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده پرسنلی

دانایان جهت تشکیل پرونده‌ی پرسنلی شما نیاز به مدارکی دارد که بهتر است آن‌ها را در سه روز اول کاری، در سامانه‌ای که منابع انسانی به شما معرفی می‌کند بارگزاری نمایید. همچنین توجه داشته باشید، هرگونه تغییر در اطلاعات پرسنلی ارائه‌شده در بدو استخدام خود، مانند: آدرس، تلفن محل سکونت، تغییر در وضعیت تأهل، تولد فرزند، افزایش و کاهش افراد خانواده و... را کتباً به واحد منابع ‌انسانی اطلاع‌رسانی کنید، در غیر این صورت مسئولیت تبعات احتمالی آن بر عهده‌ی خود شخص خواهد بود. شایان ذکر است اطلاعات پرسنلی جزو اسناد محرمانه‌ی واحد منابع انسانی می‌باشد و تنها در صورت رضایت همکاران، در اختیار سایر واحدها قرار می‌گیرد.

لیست مدارک موردنیاز

 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی دوره‌های آموزشی طی‌شده که در رزومه ذکر کرده‌اید
 • عکس 4×3 پرسنلی
 • اسکن تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • اسکن کارت پایان خدمت
 • اسکن صفحه‌ی اول شناسنامه‌ی همسر/ فرزند (افراد تحت تکفل)
 • اسکن دفترچه‌ی بیمه (در صورتی‌که قبلاً بیمه بوده‌اید)
 • سوابق تلفیقی بیمه‌ی تأمین اجتماعی
 • تکمیل لینک بیمه‌ی تکمیلی (در صورت تمایل)
 • گواهی توصیه‌نامه‌ی کار از محل‌هاي اشتغال قبلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • فرم تعهدنامه‌ی حفظ اسرار شرکت
 • اعلام شماره‌حساب بانکی جهت واریز حقوق و مزایاي ماهیانه
 • فرم اعلام افراد تحت تکفل و غیر تحت تکفل - جهت صدور دفترچه‌ی بیمه‌ی تکمیلی
 • فرم ثبت‌نام بیمه‌ی تأمین اجتماعی
 • گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر

استعمال دخانیات در کلیه‌ی فضاهای سرپوشیده و روباز شرکت، محوطه و فضای پارکینگ مجتمع اداری - تجاری پارک پرنس مجاز نمی‌باشد.

همگی ما مسئول حفظ و نگهداری از اموال شـرکت به‌ویـژه امـوال اختـصاصی خـود مـانند: کامپیوتر، میز، صندلی، پرینتر، تلفن و ... هستیم.
برای حفظ آراستگی سازمانی سعی می‌نمائیم سازماندهی، نظم و ترتیب، پاکیزه‌سازی و انضباط را رعایت نموده، بعد از انجام امور روزانه، وسایل و مدارک مورد استفاده‌ی خود را در محل مربوطه قرار دهیم.
زمانی که شرکت برای به‌جای آوردن نماز و صرف ناهار در نظر گرفته است، ۳۰ دقیقه می‌باشد، برای این منظور استفاده از فضای غذاخوری جهت سرو غذا الزامی است.
در زمان شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ی اجتماعی الزامی است.
درصورت نیاز به تهیه‌ی لوازم اداری و تجهیزات تخصصی، نصب سیستم و تلفن، ایجاد ایمیل و حساب کاربری پیام‌رسان سازمانی، درخواست خود را به‌صورت مکتوب در پرتال اتوماسیون دانایان ثبت نمایید تا هماهنگی‌های لازم از سوی واحد آی‌تی و پشتیبانی صورت پذیرد.
ما با هدف ایجاد یکپارچگی، هماهنگی و آراستگی سازمانی در گروه مالی دانایان توافق کرده‌ایم که برخی ملاحظات را در پوشش خود رعایت کنیم؛ آداب پوشش متعارف برای خانم‌ها و آقایان در راهنمای آراستگی در دانایان و در پیوست شماره ۱ درج شده است؛ در عین حال استفاده از پوشش غیر رسمی در روزهای پنجشنبه و جمعه آزاد است.
قرارداد همکار

در بدو همکاری همه‌ی همکاران تمام وقت، یک قرارداد آزمایشی سه‌ماهه بین طرفین ایجاد می‌شود. این دوره‌ی به منظور آشنایی بیشتر شما با مجموعه و وظایف خود و همچنین شناخت بیشتر ویژگی‌ها و توانمندی‌های شما در نظر گرفته شده‌است. شایان ذکر است پاداش عملکرد در این نوع قرارداد لحاظ نمی‌گردد و تنها خدمات رفاهی به همکاران تعلق می‌گیرد. پس از طی دوره‌ی سه‌ماهه‌، در صورت رضایت طرفین بر اساس پارامترهای ارزیابی، با تأیید مدیر، سرپرست و مدیر ارشد مربوطه، قرارداد آزمایشی به قراردادی با مدت معین و نهایتاً تا سقف یک سال، تمدید می‌شود.

ساعت کاری

دفاتر گروه مالی دانایان، کارگزاری دانایان، سرمایه‌گذاری دانایان

ساعت ورود كاركنان در ايام شنبه تا چهارشنبه ۷:۳۰ صبح می‌باشد.
ساعت شناوری ورود کارکنان ۷:۳۰ الی ۸:۳۰ صبح تعيين گردیده كه ورود پرسنل بين ساعات مذكور تأخير محسوب نمی‌گردد، مشروط بر اين كه هنگام خروج نیز به همان ميزان دیرتر خارج شوند. به‌عنوان مثال فردی كه ساعت ۸ صبح ورود خود را ثبت می‌کند، به ازای نیم ساعت تأخير در ورود، می‌بایست به همان ميزان ديرتر یعنی ساعت ۱۷:۰۰ از شركت خارج شود.

ساعت خروج در ايام شنبه تا سه‌شنبه ۱۶:۳۰ و چهارشنبه‌ها ۱۵:۳۰ می‌باشد.

ساعت کاری صرافی دانایان

 • ساعت ورود كاركنان صرافی دانایان در ايام شنبه تا پنج‌شنبه، 9:00 صبح مي‌باشد.
 • ساعت شناوري ورود کارکنان ساعت 9:00 الي 9:30 صبح تعيين شده كه ورود پرسنل بين ساعات مذكور تأخير محسوب نمي‌گردد، مشروط بر اين كه هنگام خروج نیز به همان ميزان دیرتر خارج شوند؛ به‌عنوان مثال فردي كه ساعت 9:15 صبح ورود خود را ثبت می‌کند، به ازاي پانزده دقیقه تأخير در ورود، مي‌بایست به همان ميزان ديرتر از صرافی خارج شود.
 • ساعت خروج کارکنان در ايام شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:00 و پنج شنبه‌ها ساعت 13:00 مي‌باشد.
 • ساعت شناوري خروج کارکنان صرافی (پايان ساعت اداري) 17:00 الی 17:30 تعيين شده كه خروج کارکنان بين ساعات مذكور بلامانع مي‌باشد، مشروط بر اين كه در صورت تأخیر در ورود، به همان میزان دیرتر صرافی را ترک نمایند.

نکات مشترک در کارکرد کارکنان

 • درصورتی‌که ورود کارکنان بعد از ساعت شناوری ثبت گردد، کارکنان مجاز هستند تا سقف ۳ بار در ماه اقدام به ارسال مرخصی ساعتی نمایند و بیش از 3 بار، میزان تأخیر معادل کسر کار محسوب شده، با ضریب 1.5 از کارکرد کارکنان کسر می‌گردد.

تعجيل (تقدم) در ورود:

ورود کارکنان (به جز همکاران خدمات) قبل از شروع ساعت اداری (ساعت 9:00  برای صرافی و ۷:۳۰ برای سایر شرکت‌ها)، علي‌رغم ثبت در سيستم كارت‌زني، اضافه كار محسوب نمي‌گردد.

تعجيل (تقدم) در خروج:

خروج افراد قبل از اتمام ساعت اداري (طبق آیین نامه‌ی کارکرد) بدون هماهنگی با مدیر مستقیم یا ثبت در سامانه چارگون، به‌عنوان تعجيل در خروج محسوب و از كاركرد ماهانه‌ی پرسنل كسر مي‌گردد. این ساعت قابل تهاتر با اضافه کار پرسنل نمی‌باشد.

نحوه ورود و خروج پرسنل در ايام تعطيل:

 • ايام تعطيل شركت شامل تعطيلات رسمي كشوري، پنج‌شنبه و جمعه است.
 • حضور در ايام تعطيلي در شركت به‌شرط رعايت مفاد آیین‌نامه‌ی کارکرد، اضافه‌كار محسوب شده، طبق ضوابط اضافه‌كاري (با ضریب 1.4) در سيستم كاركرد اعمال مي‌گردد.
 • حضور پرسنل در ايام تعطيل، منوط به اخذ تأييديه از مدير ذی‌ربط و تکمیل «فرم اضافه‌کاری پرسنل در ایام تعطیل» مي‌باشد.
 • انجام اضافه‌کاری در ایام تعطیلی باتوجه‌به تأیید کارکرد و عنداللزوم تأیید گزارش فعالیت‌های انجام شده از سوی مدیر می‌باشد.

ساعت شناوری خروج کارکنان (پايان ساعت اداری) ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ (چهارشنبه‌ها ۱۵:۳۰ تا ۱۶:۳۰) تعيين شده كه خروج کارکنان بين ساعات مذكور بلامانع می‌باشد، مشروط بر اين‌كه در صورت تأخیر در ورود، به همان میزان دیرتر شرکت را ترک نمایند.
اضافه کار

سقف مجاز اضافه‌کار کارکنان در هر ماه، حداکثر معادل ۳۰ ساعت است که این سقف تنها با تأیید مدیر مربوطه قابل افزایش می‌باشد؛ طبق ضوابط داخلی سازمان به مدیران و سرپرستان، اضافه‌کاری تعلق نمی‌گیرد.

مبنای محاسبهی اضافه‌کاری، ضریب 1.4 است.

غیبت

غیب‍ت به‌معنی عدم‌حضور در شرکت بدون هماهنگی با مدیر مستقیم است و در صورت تأخیرهای مکرر کارکنان یا غیبت غیرموجه به‌مدت 2 روز متوالی یا 6 روز متناوب کاری در طول یک ماه بدون اطلاع به مدیر مستقیم، این شرایط با عنوان ترک کار تلقی گردیده، اشتغال به کار مجدد همکار در شرکت منوط به تشکیل کمیته‌ی منابع انسانی و تأیید مدیر عامل خواهد بود.

مرخصی

مرخصی استحقاقی:

به‌منظور استفاده از مرخصی روزانه‌‌ی استحقاقی می‌بایست قبل از استفاده از مرخصی با سرپرست/مدیر مستقیم هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد، سپس همکار موظف است مرخصی خود را در سامانه‌ی چارگون (که در بخش‌های آتی با آن آشنا خواهید شد) ثبت نموده، به تأیید مدیر مستقیم خود برساند.

مرخصی استحقاقی  کارکنان ۲۶ روز در سال، با احتساب ۴ جمعه، جمعاً معادل ۳۰ روز محاسبه می‌گردد.

 مطابق ماده‌ی ۶۶ قانون کار، کارکنان مجاز به ذخیره‌ی 9 روز از مرخصی سالانه‌ی خود معادل 66 ساعت (در صورت استفاده نشدن) به سال بعد می‌باشند.

مرخصی بدون حقوق:

مرخصی بدون حقوق منوط به موافقت شرکت است؛ در صورت نیاز به استفاده از مرخصی بدون حقوق می‌توانید یک هفته قبل از روز مرخصی، تأییدیه‌های لازم را از مدیران مستقیم و ارشد کسب، سپس از مرخصی موردنظر استفاده نمایند. بدیهی است در زمان استفاده از مرخصی بدون حقوق، مزایا (عیدی، پاداش، سنوات، حقوق و...) و کسورات (بیمه) در محاسبات پرداختی کارکنان لحاظ نمی‌گردد.

مرخصی استعلاجی:

در صورت بروز بیماری و نیاز به استراحت پزشکی، امکان استفاده از مرخصی استعلاجی تنها با ارائه‌ی گواهی پزشکی (دارای شماره‌ی نظام‌پزشکی) تا سقف 3 روز در سال میسر می‌باشد. در شرایط ویژه امکان استفاده از زمان استراحت بیشتر، بر اساس مقررات کار و تأمین اجتماعی و طبق آیین نامه‌ی داخلی قابل بررسی می‌باشد.

کلیه کارکنان مکلف‌اند ساعات تعیین‌شده برای ورود به محل خدمت و خروج از آن را رعایت نموده، خروج بیش از 10 دقیقه را از مجموعه (در طول ساعات اداری)، به‌عنوان مرخصی ساعتی در سیستم تردد ثبت نمایند.

مساعده و علی‌الحساب

مساعده به معنای دریافت بخشی از کارکرد ماهانه، پیش از سررسید موعد پرداخت حقوق از سوی همکاران است که کارکنان تمام وقت با قرارداد مدت معین، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط زیر از آن بهره‌مند شوند:

 • برای دریافت مساعده، لازم است درخواست خود را به‌صورت مکتوب به مدیر مستقیم خود بدهید و مدیر منابع انسانی نیز این پرداخت را تأیید کند.
 • شما حداکثر ۵ بار در سال می‌توانید از این امکان استفاده نمایید.
 • در هر مرتبه از درخواست مساعده، حداکثر تا سقف %70 از حقوق پایه پرداخت خواهد شد.
 • مبلغ مساعده‌ی پرداخت شده از اولین حقوق پرداختی به شما، به‌صورت کامل کسر خواهد شد.

شما می‌توانید برای ثبت درخواست خود فرم مربوطه را تکمیل نموده، پس از اخذ تأییدیه‌های لازم، آن را به واحد مالی تحویل دهید.

پاداش عملکرد

  • دانایان سیستمی برای ارزیابی عملکرد دارد که طبق آن ابتدای هر فصل اهداف و شاخص‌های ارزیابی عملکرد افراد (KPI) به توافق هر شخص و مدیر مستقیم او می‌رسد. در طول فصل کارکنان تلاش می‌نمایند تا اهداف خود را محقق سازند و در پایان فصل نیز براساس شاخص‌های مشخص‌شده، عملکرد هر شخص ارزیابی می‌گردد.
  • بر اساس پاداش متناسب با عملکرد کارکنان و سود شرکت در آخر هر فصل، حداکثر تا 1.5 برابر جمع حقوق و مزایا به کارکنان تعلق می‌گیرد.

  نکته: پاداش عملکرد در دوره‌ی آزمایشی به همکار تعلق نمی‌گیرد.

امکانات رفاهی

صبحانه:

صبحانه هر روز ساعت 7:00 تا 8:15 صبح در فضای غذاخوری شرکت سرو می‌شود؛ این امکان فقط تا ساعت 8:15 برای همکارانمان فراهم خواهد بود. پیشنهاد می‌گردد جهت کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و کمک به پاکیزگی محیط زیست‌مان، از ظروف شخصی خود استفاده کنیم.

میان وعده:

 • سرو حداقل دو تا سه بار چای برای همه‌ی کارکنان در طول روز
 • پذیرایی با میان وعده‌هایی مانند شیر و کیک، ساندویچ کلاب، میوه و ... در روزهای زوج
 • استفاده از منوی متنوع دستگاه قهوه‌ساز در هر زمان از روز (این دستگاه روبه‌روی بخش پذیرش دفتر مرکزی کارگزاری واقع شده است.)

ناهار:

از مزایای رفاهی دانایان پرداخت «کمک‌هزینه‌ی ناهار» به کارکنان می‌باشد که به ازای هر روز حضور در شرکت، در پایان هر ماه در قالب بخشی از حقوق دریافتی واریز می‌گردد.

 • ساعت صرف غذا در فضای غذاخوری شرکت هر روز بین ساعت ۱۲:۰۰تا ۱۵:۰۰ عصر است و امکان سرویس‌دهی تا ساعت ۱۵:۰۰ برای کلیه‌ی همکاران فراهم خواهد بود.
 • پیشنهاد می‌گردد جهت کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و کمک به پاکیزگی محیط زیست‌مان از ظروف شخصی خود استفاده کنیم. همچنین حفظ نظم، بهداشت و همکاری با همکاران تشریفات و خدمات، بخشی از آداب کار در فضاهای اشتراکی است؛ توجه شما قطعاً موجب ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌شده و ایجاد فضای همدلی خواهد شد.

تقویم رفاهی سال ۱۴۰۲

دانایان مناسبت‌های گوناگون را فرصتی مغتنم بر می‌شمرد تا ارزش و احترامی که شایسته‌ی سرمایه‌ی انسانی خود می‌داند، با اهدای هدایای متنوع به ایشان یادآوری نماید؛ مناسبت‌هایی چون: روز تولد، ازدواج، اعیاد و مناسبت‌های ملی، مذهبی و جهانی؛ همچنین اولین هدیه‌ی دانایان به شما که گلدان زیبایی است جهت طراوت فضای محیط کار شما به‌عنوان هدیه‌ی خوش‌آمد‌گویی.
تفویم رفاهی سال ۱۴۰۲ (بر اساس فصل‌ها)
bahar-7-1 data-lazy-srcset=
۱۹ فروردین - جشن فروردینگان
پرداخت نقدی

هر نفر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

۱۱ اردیبهشت - روز کارگر

یک روز اضافه‌کاری

990322wAP18018_summerwallcoocom data-lazy-srcset=
۱۹ مرداد - سالروز
تاسیس شرکت
جشن + هدیه

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۴ شهریور - روز کارمند
چکاپ همکاران
(آزمایش خون)

هر نفر ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تصویر با کیفیت فصل پاییز برای پس زمینه-small-1000-logo data-lazy-srcset=
۱ مهر - شروع سال تحصیلی
پرداخت نقدی

هر نفر ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۰ مهر - جشن مهرگان
پرداخت نقدی

هر نفر ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۳۰ آذر - شب یلدا
آجیل + پرداخت نقدی + دورهمی یلدا

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

rLRY0UhI6gjdUcgY533tMqN41pTjODW8wVTkdUoT data-lazy-srcset=
۱۳ دی - روز زن، ۵ بهمن روز مرد
پرداخت نقدی + دورهمی + گل

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۲۰ اسفند - نوروز
پرداخت نقدی + آجیل

هر نفر ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تفویم رفاهی سال ۱۴۰۲ (سایر مزایا)
سالروز تولد همکاران
کارت تبریک +
کارت هدیه

هر نفر ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تولد فرزندان جدید همکاران
گل + کارت هدیه

هر نفر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

ازدواج همکاران
گل + کارت هدیه

هر نفر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

سایر مزایا ماهانه

هر نفر ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

کمک هزینه سلامت تن و روان اختصاص این هزینه به بیمه تکمیلی
بیمه تکمیلی: هر نفر، همسر و فرزند ماهانه ۳,۵۰۰,۰۰۰

خدمات بیمه همکاران

بیمه تأمین اجتماعی

همکاری که سابقه بیمه تأمین اجتماعی دارد:

جهت صدور دفترچه‌ی جدید، لازم است اصل آخرین دفترچه‌ی بیمه‌ی تأمین اجتماعی خود را به کارشناس مربوطه در واحد مالی تحویل نمایید.

نکات:

 • درصورتی‌که برای افراد تحت تکفل خود درخواست صدور دفترچه‌ی تأمین اجتماعی داشته باشید، باید اصل شناسنامه و دفترچه‌ی بیمه‌ی افراد تحت تکفل خود را به‌همراه دفترچه‌ی بیمه‌شده‌ی اصلی، به کارشناس مربوطه تحویل نمایید تا جهت نام‌نویسی ایشان اقدام گردد.
 • درصورتی‌که برای اولین بار برای افراد تحت تکفل خود درخواست صدور دفترچه‌ی تأمین اجتماعی دارید، باید یک قطعه عکس نیز به کارشناس مربوطه ارائه نمایید.
 • همکاری که شماره‌ی بیمه دارد اما برای مدتی تحت تکفل فرد دیگری بوده است، باید شخصاً به شعبه‌ی بیمه‌ی قبلی (که دفترچه از آن شعبه صادر شده) مراجعه و دفترچه‌ی بیمه‌ی خود را باطل نماید، سپس مراتب را به واحد منابع انسانی اطلاع دهد تا جهت نام‌نویسی ایشان در کارگاه شرکت اقدامات لازم صورت پذیرد؛ شایان ذکر است در زمان کرونا روندها بصورت آنلاین انجام می‌پذیرد.

همکاری که سابقه بیمه تأمین اجتماعی ندارد:

درصورتی‌که تاکنون سابقه‌ی پرداخت حق بیمه نداشته‌اید، لازم است هنگام تشکیل پرونده‌ی پرسنلی، فرم نام‌نویسی بیمه‌ی تأمین‌اجتماعی را تکمیل نمایید. درصورتی‌که دفترچه‌ی بیمه‌ی شما از نوع تحت کفالت باشد، باید شخصاً جهت ابطال به شعبه‌ی بیمه‌ی قبلی مراجعه نموده، سپس مراتب را به واحد منابع انسانی اطلاع دهید تا ایشان جهت اخذ دفترچه‌ی جدید اقدام نمایند.

بیمه تکمیلی درمان

دانایان به‌منظور رفاه حال همکاران و پوشش بخشی از هزینه‌های درمانی، ضمن آن‌که تمامی همکاران را از بدو استخدام تحت پوشش بیمه‌ی سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌دهد، شرایطی برای دریافت بیمه‌ی تکمیلی نیز برای ایشان فراهم نموده‌ است. شما برای دریافت بیمه‌ی تکمیلی (اختیاری) می‌توانید با تکمیل فرم بیمه‌ی تکمیلی از پوشش آن استفاده نمایند. اطلاعات مربوط به بیمه‌ی تکمیلی و موارد تحت پوشش سالانه بروزرسانی و در پیوست شماره‌ی 6 همین مستند درج گردیده است.

راهنمای بیمه‌ی تکمیلی

استفاده از بیمه‌ی تکمیلی (پارسیان) اختیاری است؛ برای ثبت‌نام، ارائه‌ی مدارک زیر به کارشناس امور درمان و بیمه الزامی است:

 • کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • کپی پشت و روی کارت ملی
 • پرکردن فایل اکسل مربوط به خدمات بیمه‌ی تکمیلی

نکته: برای افراد زیرمجموعه‌ی فرد بیمه ‌شده نیز ارائه‌ی مدارک درج شده الزامی است.

توضیحات

متقاضی استفاده از بیمه‌ی تکمیلی می‌تواند برای افراد درجه یک خانواده‌ی خود شامل؛ پدر، مادر، همسر و فرزند اقدام به ثبت‌نام و دریافت بیمه‌ی تکمیلی نماید.

 • بیمه‌ی تکمیلی در سال جاری (1401) شامل دو طرح است که متقاضی می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. طرح اول به مبلغ 2,163,650 ریال و طرح دوم به مبلغ 1,798,500 ریال است که باتوجه‌به تصمیم‌‌گیری‌های انجام‌شده، مبلغ1,100,000 ریال از این مبلغ برای پرسنل، همسر و فرزند از طرف شرکت پرداخت خواهد شد، اما در خصوص پدر و مادر این مبلغ به‌طور کامل از حقوق پرسنل کسر خواهد شد.

افراد تحت پوشش می‌توانند از طریق این سایت، از روند عودت وجوه پرداختی خود از بیمه تکمیلی مطلع گردند. (مشاهده از طریق مرورگر فایرفاکس)

افراد تحت پوشش بیمه‌ی تکمیلی، می‌توانند از طریق این سایت از مراکز طرف قرارداد بیمه‌ی پارسیان مطلع گردند.