گروه مالی دانایان

گروه مالی دانایان (سهامی عام) توسط جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی شکل گرفته و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. طی ۱۶ سال عمر خود، دانایان با ارائه طیف کاملی از خدمات بازارهای مالی، با تعداد بسیاری از کسب‌وکارهای کشورمان همکاری کرده است. گروه مالی دانایان تلاش می‌کند دقت تحلیل را با تخصص در فرآیندهای اجرایی تلفیق کند و به شرکت‌ها و مالکان پروژه‌ها کمک کند تا کارایی عملیاتی خود را بهبود بخشند. غیر از ارائه خدمات تأمین مالی، مشاوره سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات کارگزاری، خدمات بیمه زندگی، خدمات ارزی و…، گروه مالی دانایان سرمایه‌گذاری‌های متعددی در بخش واقعی اقتصاد دارد. گروه مالی دانایان در شرکت‌ها و پروژه‌های ساختمانی و صنعتی در قالب شرکت سرمایه‌گذاری دانایان سرمایه‌گذاری کرده است. مدل‌های کسب‌وکار گروه مالی دانایان انعطاف‌پذیر است و با نیاز طرف‌های تجاری هماهنگ می‌شود، به گونه‌ای که خدمات ارائه شده متناسب با نیاز مشتریان، سفارشی تلقی می‌شود. چنین شیوه‌ای از ارائه خدمات این امکان را فراهم می‌آورد که سطح توقعات مشتریان از دانایان ارتقا یابد و خدمات دانایان در مقیاسی عرضه شود که کسب‌وکارهای مشتری بتوانند در بازارهای رقابت جلوتر از رقبای خود حرکت کنند.

قوانین و مقررات اداری

استعمال دخانیات در کلیه‌ی فضاهای سرپوشیده و روباز شرکت، محوطه و فضای پارکینگ مجتمع اداری - تجاری پارک پرنس مجاز نمی‌باشد.

همگی ما مسئول حفظ و نگهداری از اموال شـرکت به‌ویـژه امـوال اختـصاصی خـود مـانند: کامپیوتر، میز، صندلی، پرینتر، تلفن و... هستیم.

برای حفظ آراستگی سازمانی سعی می‌نمائیم سازماندهی، نظم و ترتیب، پاکیزه‌سازی و انضباط را رعایت نموده، بعد از انجام امور روزانه، وسایل و مدارک مورد استفاده‌ی خود را در محل مربوطه قرار دهیم.
زمانی که شرکت برای به‌جای آوردن نماز و صرف ناهار در نظر گرفته است، ۳۰ دقیقه می‌باشد، برای این منظور استفاده از فضای غذاخوری جهت سرو غذا الزامی است.
در زمان شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ی اجتماعی الزامی است.

درصورت نیاز به تهیه‌ی لوازم اداری و تجهیزات تخصصی، نصب سیستم و تلفن، ایجاد ایمیل و حساب کاربری پیام‌رسان سازمانی، درخواست خود را به‌صورت مکتوب در پرتال اتوماسیون دانایان ثبت نمایید تا هماهنگی‌های لازم از سوی واحد آی‌تی و پشتیبانی صورت پذیرد.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده پرسنلی

دانایان جهت تشکیل پرونده‌ی پرسنلی شما نیاز به مدارکی دارد که بهتر است آن‌ها را در سه روز اول کاری، در این لینک بارگزاری نمایید. همچنین توجه داشته باشید، هرگونه تغییر در اطلاعات پرسنلی ارائه‌شده در بدو استخدام خود، مانند: آدرس، تلفن محل سکونت، تغییر در وضعیت تأهل، تولد فرزند، افزایش و کاهش افراد خانواده و… را کتباً به واحد منابع ‌انسانی اطلاع‌رسانی کنید، در غیر این صورت مسئولیت تبعات احتمالی آن بر عهده‌ی خود شخص خواهد بود. شایان ذکر است اطلاعات پرسنلی جزو اسناد محرمانه‌ی واحد منابع انسانی می‌باشد و تنها در صورت رضایت همکاران، در اختیار سایر واحدها قرار می‌گیرد.

لیست مدارک موردنیاز

 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی دوره‌های آموزشی طی‌شده که در رزومه ذکر کرده‌اید
 • عکس ۴×۳ پرسنلی
 • اسکن تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • اسکن کارت پایان خدمت
 • اسکن صفحه‌ی اول شناسنامه‌ی همسر/ فرزند (افراد تحت تکفل)
 • اسکن دفترچه‌ی بیمه (در صورتی‌که قبلاً بیمه بوده‌اید)
 • سوابق تلفیقی بیمه‌ی تأمین اجتماعی
 • گواهی توصیه‌نامه‌ی کار از محل‌های اشتغال قبلی
 • اعلام شماره‌حساب ایران‌کارت بانک آینده جهت واریز حقوق و مزایای ماهیانه

قرارداد همکار

در بدو همکاری همه‌ی همکاران تمام وقت، یک قرارداد آزمایشی سه‌ماهه بین طرفین ایجاد می‌شود. این دوره‌ی به منظور آشنایی بیشتر شما با مجموعه و وظایف خود و همچنین شناخت بیشتر ویژگی‌ها و توانمندی‌های شما در نظر گرفته شده‌است. شایان ذکر است پاداش عملکرد در این نوع قرارداد لحاظ نمی‌گردد و تنها خدمات رفاهی به همکاران تعلق می‌گیرد. پس از طی دوره‌ی سه‌ماهه‌، در صورت رضایت طرفین بر اساس پارامترهای ارزیابی، با تأیید مدیر، سرپرست و مدیر ارشد مربوطه، قرارداد آزمایشی به قراردادی با مدت معین و نهایتاً تا سقف یک سال، تمدید می‌شود.

ساعت کاری

دفاتر گروه مالی دانایان

ساعت ورود کارکنان در ایام شنبه تا چهارشنبه ۷:۳۰ صبح می‌باشد.
ساعت شناوری ورود کارکنان ۷:۳۰ الی ۸:۳۰ صبح تعیین گردیده که ورود پرسنل بین ساعات مذکور تأخیر محسوب نمی‌گردد، مشروط بر این که هنگام خروج نیز به همان میزان دیرتر خارج شوند. به‌عنوان مثال فردی که ساعت ۸ صبح ورود خود را ثبت می‌کند، به ازای نیم ساعت تأخیر در ورود، می‌بایست به همان میزان دیرتر یعنی ساعت ۱۷:۰۰ از شرکت خارج شود.

ساعت خروج در ایام شنبه تا سه‌شنبه ۱۶:۳۰ و چهارشنبه‌ها ۱۵:۳۰ می‌باشد.

ساعت کاری صرافی دانایان

 • ساعت ورود کارکنان صرافی دانایان در ایام شنبه تا پنج‌شنبه، ۹:۰۰ صبح می‌باشد.
 • ساعت شناوری ورود کارکنان ساعت ۹:۰۰ الی ۹:۳۰ صبح تعیین شده که ورود پرسنل بین ساعات مذکور تأخیر محسوب نمی‌گردد، مشروط بر این که هنگام خروج نیز به همان میزان دیرتر خارج شوند؛ به‌عنوان مثال فردی که ساعت ۹:۱۵ صبح ورود خود را ثبت می‌کند، به ازای پانزده دقیقه تأخیر در ورود، می‌بایست به همان میزان دیرتر از صرافی خارج شود.
 • ساعت خروج کارکنان در ایام شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷:۰۰ و پنج شنبه‌ها ساعت ۱۳:۰۰ می‌باشد.
 • ساعت شناوری خروج کارکنان صرافی (پایان ساعت اداری) ۱۷:۰۰ الی ۱۷:۳۰ تعیین شده که خروج کارکنان بین ساعات مذکور بلامانع می‌باشد، مشروط بر این که در صورت تأخیر در ورود، به همان میزان دیرتر صرافی را ترک نمایند.

نکات مشترک در کارکرد کارکنان

 • درصورتی‌که ورود کارکنان بعد از ساعت شناوری ثبت گردد، کارکنان مجاز هستند تا سقف ۳ بار در ماه اقدام به ارسال مرخصی ساعتی نمایند و بیش از ۳ بار، میزان تأخیر معادل کسر کار محسوب شده، با ضریب ۱.۵ از کارکرد کارکنان کسر می‌گردد.

تعجیل (تقدم) در ورود:

ورود کارکنان (به جز همکاران خدمات) قبل از شروع ساعت اداری (ساعت ۹:۰۰  برای صرافی و ۷:۳۰ برای سایر شرکت‌ها)، علی‌رغم ثبت در سیستم کارت‌زنی، اضافه کار محسوب نمی‌گردد.

تعجیل (تقدم) در خروج:

خروج افراد قبل از اتمام ساعت اداری (طبق آیین نامه‌ی کارکرد) بدون هماهنگی با مدیر مستقیم یا ثبت در سامانه چارگون، به‌عنوان تعجیل در خروج محسوب و از کارکرد ماهانه‌ی پرسنل کسر می‌گردد. این ساعت قابل تهاتر با اضافه کار پرسنل نمی‌باشد.

نحوه ورود و خروج پرسنل در ایام تعطیل:

 • ایام تعطیل شرکت شامل تعطیلات رسمی کشوری، پنج‌شنبه و جمعه است.
 • حضور در ایام تعطیلی در شرکت به‌شرط رعایت مفاد آیین‌نامه‌ی کارکرد، اضافه‌کار محسوب شده، طبق ضوابط اضافه‌کاری (با ضریب ۱.۴) در سیستم کارکرد اعمال می‌گردد.
 • حضور پرسنل در ایام تعطیل، منوط به اخذ تأییدیه از مدیر ذی‌ربط و تکمیل «فرم اضافه‌کاری پرسنل در ایام تعطیل» می‌باشد.
 • انجام اضافه‌کاری در ایام تعطیلی باتوجه‌به تأیید کارکرد و عنداللزوم تأیید گزارش فعالیت‌های انجام شده از سوی مدیر می‌باشد.
 • ساعت شناوری خروج کارکنان (پایان ساعت اداری) ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ (چهارشنبه‌ها ۱۵:۳۰ تا ۱۶:۳۰) تعیین شده که خروج کارکنان بین ساعات مذکور بلامانع می‌باشد، مشروط بر این‌که در صورت تأخیر در ورود، به همان میزان دیرتر شرکت را ترک نمایند.

اضافه کار

سقف مجاز اضافه‌کار کارکنان در هر ماه، حداکثر معادل ۳۰ ساعت است که این سقف تنها با تأیید مدیر مربوطه قابل افزایش می‌باشد؛ طبق ضوابط داخلی سازمان به مدیران و سرپرستان، اضافه‌کاری تعلق نمی‌گیرد.

مبنای محاسبهی اضافه‌کاری، ضریب ۱.۴ است.

غیبت

غیب‍ت به‌معنی عدم‌حضور در شرکت بدون هماهنگی با مدیر مستقیم است و در صورت تأخیرهای مکرر کارکنان یا غیبت غیرموجه به‌مدت ۲ روز متوالی یا ۶ روز متناوب کاری در طول یک ماه بدون اطلاع به مدیر مستقیم، این شرایط با عنوان ترک کار تلقی گردیده، اشتغال به کار مجدد همکار در شرکت منوط به تشکیل کمیته‌ی منابع انسانی و تأیید مدیر عامل خواهد بود.

مرخصی

مرخصی استحقاقی:

به‌منظور استفاده از مرخصی روزانه‌‌ی استحقاقی می‌بایست قبل از استفاده از مرخصی با سرپرست/مدیر مستقیم هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد، سپس همکار موظف است مرخصی خود را در سامانه‌ی چارگون (که در بخش‌های آتی با آن آشنا خواهید شد) ثبت نموده، به تأیید مدیر مستقیم خود برساند.

مرخصی استحقاقی  کارکنان ۲۶ روز در سال، با احتساب ۴ جمعه، جمعاً معادل ۳۰ روز محاسبه می‌گردد.

 مطابق ماده‌ی ۶۶ قانون کار، کارکنان مجاز به ذخیره‌ی ۹ روز از مرخصی سالانه‌ی خود معادل ۶۶ ساعت (در صورت استفاده نشدن) به سال بعد می‌باشند.

مرخصی بدون حقوق:

مرخصی بدون حقوق منوط به موافقت شرکت است؛ در صورت نیاز به استفاده از مرخصی بدون حقوق می‌توانید یک هفته قبل از روز مرخصی، تأییدیه‌های لازم را از مدیران مستقیم و ارشد کسب، سپس از مرخصی موردنظر استفاده نمایند. بدیهی است در زمان استفاده از مرخصی بدون حقوق، مزایا (عیدی، پاداش، سنوات، حقوق و…) و کسورات (بیمه) در محاسبات پرداختی کارکنان لحاظ نمی‌گردد.

مرخصی استعلاجی:

در صورت بروز بیماری و نیاز به استراحت پزشکی، امکان استفاده از مرخصی استعلاجی تنها با ارائه‌ی گواهی پزشکی (دارای شماره‌ی نظام‌پزشکی) تا سقف ۳ روز در سال میسر می‌باشد. در شرایط ویژه امکان استفاده از زمان استراحت بیشتر، بر اساس مقررات کار و تأمین اجتماعی و طبق آیین نامه‌ی داخلی قابل بررسی می‌باشد.

کلیه کارکنان مکلف‌اند ساعات تعیین‌شده برای ورود به محل خدمت و خروج از آن را رعایت نموده، خروج بیش از ۱۰ دقیقه را از مجموعه (در طول ساعات اداری)، به‌عنوان مرخصی ساعتی در سیستم تردد ثبت نمایند.

مساعده و علی‌الحساب

مساعده به معنای دریافت بخشی از کارکرد ماهانه، پیش از سررسید موعد پرداخت حقوق از سوی همکاران است که کارکنان تمام وقت با قرارداد مدت معین، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط زیر از آن بهره‌مند شوند:

 • برای دریافت مساعده، لازم است درخواست خود را به‌صورت مکتوب به مدیر مستقیم خود بدهید و مدیر منابع انسانی نیز این پرداخت را تأیید کند.
 • شما حداکثر ۵ بار در سال می‌توانید از این امکان استفاده نمایید.
 • در هر مرتبه از درخواست مساعده، حداکثر تا سقف %۷۰ از حقوق پایه پرداخت خواهد شد.
 • مبلغ مساعده‌ی پرداخت شده از اولین حقوق پرداختی به شما، به‌صورت کامل کسر خواهد شد.

شما می‌توانید برای ثبت درخواست خود فرم مربوطه را تکمیل نموده، پس از اخذ تأییدیه‌های لازم، آن را به واحد مالی تحویل دهید.

پاداش عملکرد

  • دانایان سیستمی برای ارزیابی عملکرد دارد که طبق آن ابتدای هر فصل اهداف و شاخص‌های ارزیابی عملکرد افراد (KPI) به توافق هر شخص و مدیر مستقیم او می‌رسد. در طول فصل کارکنان تلاش می‌نمایند تا اهداف خود را محقق سازند و در پایان فصل نیز براساس شاخص‌های مشخص‌شده، عملکرد هر شخص ارزیابی می‌گردد.
  • بر اساس پاداش متناسب با عملکرد کارکنان و سود شرکت در آخر هر فصل، حداکثر تا ۱.۲ برابر جمع حقوق و مزایا به کارکنان تعلق می‌گیرد.

  نکته: پاداش عملکرد در دوره‌ی آزمایشی به همکار تعلق نمی‌گیرد.

امکانات رفاهی

صبحانه:

صبحانه هر روز ساعت ۷:۰۰ تا ۸:۰۰ صبح در فضای غذاخوری شرکت سرو می‌شود؛ این امکان فقط تا ساعت ۸:۰۰ برای همکارانمان فراهم خواهد بود. پیشنهاد می‌گردد جهت کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و کمک به پاکیزگی محیط زیست‌مان، از ظروف شخصی خود استفاده کنیم.

میان وعده:

 • سرو حداقل دو تا سه بار چای برای همه‌ی کارکنان در طول روز
 • پذیرایی با میان وعده‌هایی مانند شیر و کیک، ساندویچ کلاب، میوه و … در روزهای زوج
 • استفاده از منوی متنوع دستگاه قهوه‌ساز در هر زمان از روز (این دستگاه روبه‌روی بخش پذیرش دفتر مرکزی کارگزاری واقع شده است.)

ناهار:

از مزایای رفاهی دانایان پرداخت «کمک‌هزینه‌ی ناهار» به کارکنان می‌باشد که به ازای هر روز حضور در شرکت، در پایان هر ماه در قالب بخشی از حقوق دریافتی واریز می‌گردد.

 • ساعت صرف غذا در فضای غذاخوری شرکت هر روز بین ساعت ۱۲:۰۰تا ۱۵:۰۰ عصر است و امکان سرویس‌دهی تا ساعت ۱۵:۰۰ برای کلیه‌ی همکاران فراهم خواهد بود.
 • پیشنهاد می‌گردد جهت کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و کمک به پاکیزگی محیط زیست‌مان از ظروف شخصی خود استفاده کنیم. همچنین حفظ نظم، بهداشت و همکاری با همکاران تشریفات و خدمات، بخشی از آداب کار در فضاهای اشتراکی است؛ توجه شما قطعاً موجب ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌شده و ایجاد فضای همدلی خواهد شد.

تقویم رفاهی سال ۱۴۰۲

دانایان مناسبت‌های گوناگون را فرصتی مغتنم بر می‌شمرد تا ارزش و احترامی که شایسته‌ی سرمایه‌ی انسانی خود می‌داند، با اهدای هدایای متنوع به ایشان یادآوری نماید؛ مناسبت‌هایی چون: روز تولد، ازدواج، اعیاد و مناسبت‌های ملی، مذهبی و جهانی.

تفویم رفاهی سال ۱۴۰۲ (بر اساس فصل‌ها)
bahar-7-1 data-lazy-srcset=
۱۹ فروردین - جشن فروردینگان
پرداخت نقدی

هر نفر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

۱۱ اردیبهشت - روز کارگر

یک روز اضافه‌کاری

990322wAP18018_summerwallcoocom data-lazy-srcset=
۱۹ مرداد - سالروز
تاسیس شرکت
جشن + هدیه

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۴ شهریور - روز کارمند
چکاپ همکاران
(آزمایش خون)

هر نفر ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تصویر با کیفیت فصل پاییز برای پس زمینه-small-1000-logo data-lazy-srcset=
۱ مهر - شروع سال تحصیلی
پرداخت نقدی ویژه همکاران دارای فرزند محصل

هر نفر ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۰ مهر - جشن مهرگان
پرداخت نقدی

هر نفر ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۳۰ آذر - شب یلدا
آجیل + پرداخت نقدی + دورهمی یلدا

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

rLRY0UhI6gjdUcgY533tMqN41pTjODW8wVTkdUoT data-lazy-srcset=
۱۳ دی - روز زن، ۵ بهمن روز مرد
پرداخت نقدی + دورهمی + گل

هر نفر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۲۰ اسفند - نوروز
پرداخت نقدی + آجیل

هر نفر ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تفویم رفاهی سال ۱۴۰۲ (سایر مزایا)
سالروز تولد همکاران
کارت تبریک +
کارت هدیه

هر نفر ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تولد فرزندان جدید همکاران
گل + کارت هدیه

هر نفر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

ازدواج همکاران
گل + کارت هدیه

هر نفر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

سایر مزایا ماهانه

هر نفر ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال

کمک هزینه بیمه تکمیلی هر نفر، همسر و فرزند ماهانه ۳,۵۰۰,۰۰۰

خدمات بیمه همکاران

واحدهای پر مراجعه

واحد فناوری اطلاعات (IT): این تیم در طبقه‌ی منفی ۲ مستقر هستند:
سمت نام و نام خانوادگی داخلی
مدیر واحد رضا جاوید شاد ۱۷۰
کارشناس واحد سعید اجدادی ۲۹۲
کارشناس واحد امیرسالار قنبرپور ۲۹۳
کارشناس واحد هانیه خدادادی ۲۹۴
کارشناس واحد سیاوش بهشتی ۲۹۱
واحد منابع‌انسانی: این تیم در لاین روبروی اتاق شماره‌ی ۲ طبقه‌ی همکف مستقر هستند:
سمت نام و نام خانوادگی داخلی
مدیر واحد زهرا آقابابایی ۲۳۱
کارشناس واحد سامان نحوی ۲۲۴
کارشناس واحد هدیه عابدی ۲۳۲
کارشناس واحد فاطمه فتاحی ۲۳۰
کارشناس اداری واحد مرجان تاجیک ۲۳۹
واحد پشتیبانی و تدارکات: این تیم در اتاق شماره‌ی ۱ طبقه‌ی همکف مستقر هستند:
سمت نام و نام خانوادگی داخلی
سرپرست واحد مهدی باباخانلو ۲۱۳
کارشناس واحد علیرضا ستوده‌نیا ۲۱۴